Fototapety z dziką Amazonią

Fototapety z dziką Amazonią

W Ameryce Południowej istnieje region, będący obszarem najbardziej zróżnicowanym pod względem występujących tam gatunków drzew. Jego część stanowią lasy deszczowe, w których żyje mnóstwo różnego rodzaju organizmów. Dla mieszkańców Europy obszar ten jawi się jako bardzo egzotyczny i niedostępny. Dzieje się tak m.in. przez fakt, że część żyjącej tam ludności nie miała nigdy styczności z cywilizacji. Mowa rzecz jasna o Amazonii.Fototapeta wodospad w amazonskiej dzungli

Region ten znajduje się w dorzeczu podobnie brzmiącej rzeki – Amazonki, która ma największy średni przepływ na całej kuli ziemskiej i jednocześnie z największym dorzeczem. Dżungla amazońska pełna jest roślin, takich jak kauczukowce, liany, palmy, czy tulipanowce amerykańskie.

Fototapeta amazoński las

Z ciekawszych zwierząt tam występujących wymienić należy m.in. papugi, jaguary, pumy, kapibary, boa dusiciele, tapiry, kolibry czy tukany. Bardzo wiele lasów nie zostało jeszcze przez człowieka odkrytych.

Fototapeta Pantera na pieńku

Egzotyka dżungli amazońskiej jest warta uwagi, co zauważył również świat dekoracji wnętrz. Fototapety przedstawiające lasy równikowe z lotu ptaka cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród fanów geografii i przyrody. To rewelacyjny sposób, aby wnieść do mieszkania zarazem mnóstwo zieleni i egzotyki. Motywy amazońskie to nie tylko lasy.

Fototapeta Papugi na gałęzi

To również piękne, kolorowe zwierzęta i rośliny, które w naszym klimacie nie występują.

Fototapeta Kameleon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *