Obrazy na płótnie Pop-Art

POP-ART

Zapewne większości osób znany jest pop-art. Jest to kierunek w sztuce, który ukształtował się zaraz po II wojnie światowej. Swoje inspiracje czerpał z abstrakcji i ekspresjonizmu. Artyści tego nurtu tworzyli kompozycje mające związek z surrealizmem – kierunkiem łamiącym wszelkie konwencje. Miał być czymś nowoczesnym, a jednocześnie zaskakującym. Obrazy na płótnie z tym nurtem są aktualnie na topie.

fototapeta zebra w stylu pop art

Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli pop-artu był Andy Warhol. Swoje prace tworzył stosując serigrafię. Była to technika, którą tworzyły proste i seryjne kompozycje, charakteryzujące się wysokim barwnym kontrastem. Początkowo przedstawiały przedmioty codziennego użytku, a później – wyjątkowo wystylizowane portrety największych gwiazd – Marilyn Monroe, Marlona Brando, czy Brigitte Bardot.

Obraz warhol twarz

Dzięki upowszechnieniu serigrafii i rozwojowi technologii, każdy może mieć na własnej ścianie takie obrazy na płótnie. Są nadzwyczaj oryginalne i kolorowe, z powodzeniem ozdobią każdą sypialnię, salon, a nawet kuchnię. Świetnie komponują się zarówno z modernistycznym i barwnym, jak i białym, surowym wnętrzem.

fototapeta twarz w stylu new pop art

Comments
  1. 1 miesiąc ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *