Jaką wybrać fototapetę dla naszej ściany w domu?

Wiele osób zastanawia się: Który rodzaj fototapety wybrać? Oczywiście wszystko zależne jest od tego gdzie chcemy fototapetę – na ścianie w pokoju, w kuchni czy na meblach albo drzwiach. W tym artykule postaramy się wam trochę ułatwić wybór, a szczegółowy opis produktów jest dostępny TUTAJ.

SALON/SYPIALNIA/POKÓJ DZIECKA:

Jeżeli ściany są w miarę gładkie, bez wad to trafnym wyborem będzie fototapeta lateksowa z laminatem. W przypadku ścian wymagających, przy których zależy nam na ukryciu niedoskonałości zalecana jest fototapeta winylowa na flizelinie z laminatem – piasek. Jest to tapeta z delikatną, chropowatą strukturą na powierzchni co pozwoli na maskowanie pęknięć czy nierówności.

ŁAZIENKA:

Jak wiadomo łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym, tak więc jedynym prawidłowym wyborem jest tylko fototapeta winylowa na flizelinie z laminatem, ponieważ jest ona odporna na wilgoć. I tutaj tak samo jak w przypadku zwykłego pokoju, na wymagające ściany jest fototapeta winylowa na flizelinie z laminatem – piasek, a na gładkie ściany – gładka.

KUCHNIA:

W przypadku kuchni bardzo istotne jest miejsce, w którym miałaby zawisnąć fototapeta. Jeżeli będzie narażona na częste chlapanie to wybieramy fototapetę winylowa na flizelinie z laminatem i tak jak w poprzednich przypadkach w zależności od ściany – gładka lub piasek.

Jeżeli jest to miejsce bezpośrednio narażone na obrażenia termiczne to warto zabezpieczyć fototapetę szybą.

W miejscach, które bezpośrednio nie mają stałego kontaktu z wodą czy wysoką temperaturą np. przy stole można się zdecydować na fototapetę lateksową z laminatem.

MEBLE, DRZWI, SZKŁO:

Jedynym materiałem jest folia samoprzylepna z laminatem matowym/błyszczącym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *